Metaculus

Co je FORPOL Open?

FORPOL Open je forecastingová platforma organizovaná výzkumným ústavem České priority, která navazuje na turnaj FORPOL, konaný mezi říjnem 2022 a dubnem 2023. Je veřejně přístupná pro všechny a otázky na ní pokládané budou průběžně přidávané nejen týmem Českých priorit, ale i samotnými forecastery a forecasterkami. Můžete si na nich tak snadno vyzkoušet metodu úsudkového forecastingu v praxi.

Úsudkový forecasting je metoda odhadování budoucího vývoje na základě pravděpodobnostního uvažování a agregace většího počtu úsudků. Pracuje s predikcemi otázek, které jsou nové nebo na ně zatím neexistuje dostatek dat (např. vliv pandemie na společnost, dopady nových technologií apod.) a nebo jsou velmi komplexní (jako je geopolitika, zavádění krizových opatření apod.).

Připojte se k dalším forecasterům a forecasterkám a vyzkoušejte, jak přemýšlet o budoucnosti!

Jak funguje FORPOL Open?

Každý měsíc přibude na platformě několik nových forecastingových otázek, které se budou ptát na budoucí vývoj v různorodých oblastech. Všichni zaregistrovaní uživatelé a uživatelky na ně budou moci zadávat své predikce a přidávat komentáře až do uzavření otázky. Všichni budou následně obodování podle své přesnosti.

Nejčastější dotazy k fungování platformy najdete zodpovězené v FAQs.

Vyzkoušejte své schopnosti, sledujte svou přesnost, zlepšujte se a sledujte, jak se daří ostatním forecasterům a forecasterkám v České republice!

Kde se dozvím více o forecastingu?

Blíže jsme forecasting v prostředí ČR popsali například v epizodě podcastu Respektu, další informace najdete také na našem webu forpol.cz.